Siparişleriniz stoklarımızdan 1 iş günü içinde kargoya verilir.
Teslimat ve İade

 

İade ve Değişim

Değerli Müşterimiz,

 Aşağıdaki bilgiler www.seksenlereozlem.com üzerinden satın aldığınız ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünün ihtiyaçlarınızı karşılamaması durumunda iade prosedürün de izlemeniz gereken yolu göstermektedir.

 

İade Politikası:

 

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 7 gündür. Seksenlere Özlem müşterisi olarak internet mağazamızdan aldığınız ürününüzü kullanılmamış olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde faturanız ile birlikte iade edebilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 5’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 6’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. www.seksenlereozlem.com – Mesafeli Satış Sözleşmesi).

İade etmek istediğiniz ürünler “Mesafeli Satış Sözleşmesi” şartlarına uygun ise para iadeniz, sitemizden alışveriş yaparken kullandığınız kredi kartınıza 10 gün içerisinde yapılacaktır.

Ürün Değişim Talepleri Hakkında Önemli Bilgilendirme:

İnternet sitemizden yapmış olduğunuz alışverişlerde ürün değişimi yapılmaktadır. Değişim talebinde bulunduğunuz ürünümüzle herhangi bir Seksenlere Özlem mağazasına faturanızla gidebilir ya da info@seksenlereözlem adresine mail göndererek değişim talebinde bulunabilirsiniz. Ürün değişimi ile ilgili yapılacak tüm kargo gönderi ücretleri müşteriye aittir.

Yasal İade Süresi Ve Koşulları:

Ürünlerimizin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 7 gündür. İade edilen ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle beraber ürünün orijinal faturası ile gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız iade kabul edilmemektedir.

 

Mağazada iade

Satın aldığınız ürünleri yasal iade süreleri içerisinde, mağazalarımızdan değiştirebilir ya da iade edebilirsiniz. Bu işlemler için ürünlerin hasarsız, tüm aksesuarları eksiksiz biçimde olmalıdır. Mağazada yapılan değişim iadeleriniz Seksenlere Özlem ilgili birimi tarafından incelenir ve yukarıdaki şartlara uygun ise süreç başlatılır.

—Ürün Değişimlerinizi;

 Fatura ibrazı ve “Ürün İade Formu” ile gerçekleştirebileceksiniz.

—Ürün İadelerinizi;

Fatura ibrazı ve “Ürün İade Formu” ile beraber başvurduğunuzda Havale ile yapılan alışverişlerin iade tutarının geri ödemesi mağazalarımızda başvuru esnasında, Kredi Kartı ile yapılan alışverişlerin iade tutarının Kredi Kartınıza iadesi yasal süre olan 10 iş günü içerisinde yapılacaktır.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

İade Prosedürü ve Onay süreci

 

İade işlemlerinizin hızlı gerçekleşmesi için, iade formundaki bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. İade yapmak istediğiniz ürünün kodunu, iade sebebini ilgili yerlere yazınız ve faturanızı mutlaka iade yapacağınız ürün paketi içerisine ekleyiniz.

 

 

İadeniz Seksenlere Özlem İlgili birimi tarafından incelenir ve yukarıdaki şartlara uygun ise süreç başlatılır. İade onaylandığında ürün ücreti yasal süre olan 10 iş günü içerisinde iade edilir. Bu süre Seksenlere Özlem’nin ürünü teslim alması ile başlar.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

İade Gönderimi

İade için gönderilen ürünlerin kargo bedelleri gönderici tarafından, hasarlı ve kusurlu ürünlerin değişimi için yapılan gönderilerin kargo bedeli Seksenlere Özlem tarafından ödenecektir. Anlaşmalı Kargo ( MNG Kargo) firması dışında yapılan gönderilerde, ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderi teslim alınmaz.

                Ürün iadelerinde kusurlu ürün iadeleri haricinde sadece ürün bedeli geri ödenmekte olup sipariş esnasında ödenmiş olan kargo ücretinin geri ödemesi olmamaktadır. Ürün iadesi sonucunda sipariş miktarınızın ücretsiz kargo sınırının altına düştüğü durumlarda iade sonucu ortaya çıkan toplam bedele göre oluşan kargo ücreti geri ödeme tutarından düşülüp kalan bakiye ödenecektir.

Ürünüm kırık çıktı , ne yapmalıyım?

Sipariş ettiğiniz ürünün kırık çıkması halinde kargo görevlisi yanınızda ise tutanak tutturmanızı rica ederiz. Bu sırada info@seksenlereozlem.com adresine e-mail göndermek suretiyle müşteri temsilcilerimize ürününüzün kırık çıktığı ile ilgili bilgilendirme yapmanızı rica ederiz.Kırık çıkan ürün ile ilgili tutanak tutturmanızın ardından kuryeye teslim etmenizi rica ederiz.Ürünün tarafımıza ulaşması ile birlikte ürün tutarı alışveriş sırasında kullandığınız kredi kartına eksiksiz olarak iade edilecektir veya talebiniz doğrultusunda siparişiniz tekrar tarafınıza gönderilecektir.Kargo ücretleri tarafımızdan karşılanmaktadır.Ürünler paketlenmeden önce tarafımızca kontrol edilmektedir. Bu sebeple ürünün kutudan hasarlı çıkması halinde tutanak tutulması gereklidir. Tutanak tutturulmaması durumunda ürünün iadesini kabul edemeyeceğimizi bilmenizi isteriz.

Ürün Açıklamaları

Satın alınan her ürün, ürün açıklamasına göre satılmaktadır. Seksenlere Özlem, web sitesindeki renkleri mümkün olduğu kadar gerçeğine yakın olarak düzenlemek için gerekli tüm gayreti göstermiştir. Ancak, farklı bilgisayarlar renkleri farklı olarak görüntüleyebilmektedir. Bu nedenle, ürün renklerinin internet üzerinden tam olarak gerçeği ile aynı olması henüz mümkün olmamaktadır. Eğer sipariş verdiğiniz ürünün renginden memnun kalmazsanız, Seksenlere Özlem tüm ürünlerinde 15 gün süre ile itiraz etmeden paranızı geri ödeme garantisi vermektedir.

Seksenlere Özlem, web sitesinde belirtilen ürünlerin detaylarının, açıklamalarının ve fiyatlarının ilgili bilgi sisteme girildiği andan itibaren doğru olmasını sağlamak için tüm gayreti gösterecektir.